Zapewniamy Bezpieczeństwo Hostingu!

Bezpieczne centrum danych

Korzystamy z bezpiecznego centrum danych, w którym dostęp do serwerów jest monitorowany i ograniczony tylko i wyłącznie do zaufanych Techników.

Monitorowane centrum danych

Obszar monitorowany przez stały monitoring i czujniki ruchu. Aktywność zarówno w centrach danych, jak i poza nimi jest monitorowana i rejestrowana na bezpiecznych serwerach, a zespoły monitorujące pracują na miejscu 24 godziny na dobę analizując jednocześnie całą aktywność.

Dostęp tylko dla upoważnionych

Aby kontrolować i monitorować dostęp do pomieszczeń, wprowadzono rygorystyczne procedury bezpieczeństwa. Każdy pracownik otrzymuje kartę z chipem RFID, która służy również do ograniczenia dostępu. Prawa dostępu pracowników są regularnie poddawane ponownej ocenie zgodnie z ich uprawnieniami. Aby uzyskać dostęp do lokalu, pracownicy muszą oddać kartę do weryfikacji przed przejściem przez drzwi bezpieczeństwa.

Systemy wykrywania i gaszenia pożaru

Każde pomieszczenie centrum danych wyposażone jest w system czujników, które służą do wykrywania i gaszenia zjawisk pożaru. Pomieszczenia centrum danych są wyposażone w wysokiej klasy drzwi przeciwpożarowe, które są istotnym elementem zabezpieczenia przed rozprzestrzenianiem się ognia.

Niezawodna sieć o wysokiej przepustowości

Dzięki naszej sieci możemy dostarczać fantastyczną jakość usług wszystkim naszym klientom, bez względu na to, gdzie się znajdują. Posiadamy wysoką przepustowość i przepływność oraz krótki czas odpowiedzi serwerów dzięki wykorzystaniu wysoko wydajnego routingu.

Bezpieczeństwo energetyczne

Centra danych są zasilane dwoma oddzielnymi źródłami energii elektrycznej i są również wyposażone w urządzenia UPS. Generatory prądu są w stanie wytrzymać 48 godzin, aby przeciwdziałać awariom sieci zasilania elektrycznego. W przypadku awarii elektrycznej jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi nieprzerwanie.

Zabezpieczone przewody

Aby uniknąć ingerencji lub ryzyka, każdy obwód jest zabezpieczony przy pomocy drutu kolczastego, który swoim istnieneim zwiększa bezpieczeństwo i utrudnia dostęp do centrum danych gdzie przechowywane są Państwa usługi i prywatne dane wszystkich Klientów korzystających z Hostinguj.


Bezpieczny hosting

Zabezpieczone strony internetowe

Moduły bezpieczeństwa takie jak ModSecurity oraz zintegrowany z nim OWASP Core Rule Set chroni przed podstawowymi atakami na Twoją stornę takimi jak SQL Injection (SQLi), Cross Site Scripting (XSS), Local File Inclusion (LFI), Remote File Inclusion (RFI), Remote Code Execution (RCE), PHP Code Injection, Session Fixation, Metadata/Error Leakages.

Wspieramy certyfikaty SSL

Certyfikaty SSL gwarantują zachowanie poufności informacji przesyłanych przy pomocy protokołu sieciowego. Dzięki zastosowaniu szyfrowania komunikacji z serwerem użytkownik może mieć pewność o zachowanej poufności wprowadzanych i przesyłanych danych. W naszej ofercie znajdują się certyfikaty, które pozwolą uruchomić Państwu bezpieczny serwis.

Systemy IPS

System IPS służy do ciągłego monitorowania ruchu sieciowego, wykrywania intruzów oraz zapobiegania próbom zdobycia dostępu do chronionych zasobów. System eliminuje zdarzenia naruszające bezpieczeństwo.

Oprogramowanie

Korzystamy z legalnego i bezpiecznego, na bieżąco aktualizowanego oprogramowania.